Kraj pod Mandelsteinem

autorská publikace, text, foto a grafická úprava Milan Koželuh

144 plnobarevných stran 230 x 210 mm, křídový papír, pevná obálka, 220 fotografií a historických pohlednic.
Česky, krátká resumé u faktografických kapitol v němčině.

  1. vydání 2019 město Nové Hrady v rámci projektu Kulturní a spolková spolupráce města Nové Hrady a Gemeinde Unsefrau-Altweitra
  2. vydání 2019 město Nové Hrady

O knize

Kniha je průvodcem a „vlastivědou“ málo známé oblasti Mandelsteinu a Ferstru. Formou většinou krátkých textů s množstvím fotografii se zabývá horopisem oblasti s popisem dalekých výhledů, přírodnímu krásami a osídlením od jeho počátků po dnešek. Jednotlivě se věnuje každé vesnici na české straně hranice. Zaznamenává i výjimečné příběhy a události, věnuje se síle a stigmatu hory Mandelstein. Převážně obrazová část knihy je věnována i Novým Hradům. V knize jsou osobní prožitky a názory autora a několik literárních textů.

O Mandelsteinu

Vrchol Mandelsteinu (874 m n.m.) je asi 150 metrů v Rakousku za státní hranicí. Je nejvyšším bodem Skalecké vrchoviny, pod níž pak patří i Ferstr. I když jsou oba hřebeny blízko rušných silnic, nedaleko Nových Hradů, přesto divoké a málo známé. Vrchol Mandelsteinu je pro svou krásu a dalekou vyhlídku po staletí turistickým cíle, po 2. světové válce také symbolem a místem setkávání původních obyvatel českého pohraničí.

Cena 400 Kč, poštovné a balné v ČR 100 Kč

Současný stav: není volně v prodeji

Související obrázky:

Sdílejte: