Úvodní slovo

DSC_0590

Dobrý den, vítám vás na svých stránkách.

Ač poctivě aktualizuji, pořád mi tu visí říjnový datum…

Zatím stránky víc slouží jako  přehled akcí, ale snad časem přibudou další funkčí rubriky.

V říjnu jsem myslel, že čas společných výletů vzhledem k roční době končí, a že poslední bude  svinenský výlet po stopách zaniklých vesnic Klepná a Obst v listopadu. Jenže v říjnu bylo krásně na výletu do Stříbrných Hutí, a v listopadu se stejně povedla Klepná  a Obst, což účastníky výletů navnadilo.  Já byl spíš rád, že se ve špatném předcházejícím počasí povedly právě naše krásné soboty, a nechtěl už dál pokoušet náhodu či prozřetelnost boží, ale nezdolná paní Floderová  z Trhových Svinů, podporována skupinou věrných účastníků výletů, mě přesvědčila (mimochodem, bylo to naléhavým telefonickým hovorem v půl dvanácté v noci z neděle na pondělí…), abychom šli i v prosinci. Takže 8. prosince, bude-li počasí, vyrážíme z Nových Hradů na Mandlstein. Trasa je to tentokrát náročnější, vede hřebenem hory podél obou stran státní hranice.

A úplná šílenost na závěr roku – uvažovaný noční silvestrovský výlet opět na Mandlstein! Pro ty z vás, kteří ho neznáte, je to hraniční hora s překrásným výhledem do Čech, a tedy na ohňostroje. Může to být skvělé, ale samozřejmě důležité je počasí.

Je  čas přednášek. Momentálně jsou čtyři. Souhrná „Genius loci Novohradských hor“, „Z N.Hradů do hor“, která se zabývá hlavně pohořím a jeho vrcholy, „Od pramenů řek k lidem“, o řekách, jejich úpravách a voroplavbě a „Zanikající světy“ o slávě a úpadku oblasti.

Přednášky jsou powerpointové, cca 200 fotografií, zhruba 90 minut scénářové části a pak neomezený čas na dotazy a besedu.

Přehled akcí je průběžně aktualizován, někdy se mění termín přednášky, jindy je zařazena další.

Přednášky a výlety lze samozřejmě uskutečnit i mimo tento rozvrh, stačí se ozvat, určitě se domluvíme.

Těším se na shledání na některé akci nebo jen tak v horách.

Milan Koželuh

Související obrázky:

Sdílejte:

14 Comments

 1. Honza 21 listopadu, 2012 9:17 pm  Odpovědět

  Dobrý večer pane Koželuh.Chtěl jsem Vám poděkovat za včerejší pěknou přednášku.Rád bych se zůčastnil další.Plánujete ještě letos nějakou?A ještě mám jeden dotaz.Kde by se dali koupit knížky nebo publikace,které jste vydal?Mnohokrát děkuji za odpověď a přeji hodně zdraví a sil na další výpravy,H.

  • milan_kozeluh 21 listopadu, 2012 9:26 pm  Odpovědět

   Dobrý den,
   děkuji za pochvalu, včera bylo vynikající publikum, to jde pak vše snáz. Takže tímto Vaším prostřednictvím děkuji návštěvníkům za pozornost. Pravděpodobně poslední letošní přednáška bude zítra v knihovně v Benešově, bude o řekách.
   Hezký večer.
   Milan Koželuh

  • milan_kozeluh 21 listopadu, 2012 9:29 pm  Odpovědět

   Ještě k publikacím. Nejsem jejich vydavatelem, tím byly postupně NOS, Město Nové Hrady a MAS Růže. Publikace bývají k dostání v infocentrech v regionu, občas, když dám dohromady peníze na jejich zakoupení, je vozím na přednášky.
   Milan Koželuh

 2. Sarka Mikolasova 21 listopadu, 2012 4:23 pm  Odpovědět

  Dobrý den,
  chtela bych se zucastnit vyletu na Mandelstein 8,12, Jak to vypada s úcasti jinych pejsku(hodnych, vychovanych feneček) ?

  • milan_kozeluh 21 listopadu, 2012 4:53 pm  Odpovědět

   Dobrý den
   dotazy na složení výpravy je lépe směřovat na paní Floderovou do KIC Trhové Sviny, ta výlet organizuje. Stabilně chodívá Jonáš, tedy můj pes, kolie. Vychovaný v zásadě je, i když za jeho pudy vůči případně akčním fenkám ručit nemohu.
   Občas s námi psi chodí, zatím problém nebyl.
   Hezký den.
   Milan Koželuh

   • Šárka M 24 listopadu, 2012 7:37 pm  Odpovědět

    Děkuji, jsem v jednání s p. Floderovou, tak snad to vyjde. Myslím že Jonášoví se bude kolektiv fenek zamlouvat, zeptejte se ho. Na Mandelsteinu jsme byli několikrát, je to naše oblíbené místo. chodíme tam po pohraničním chodníčku nebo po te rakouské naučné. Jestli se bude pořádat ten silvestrovský výlet, ráda se ho zúčastním.

    • milan_kozeluh 24 listopadu, 2012 8:25 pm  Odpovědět

     Dobrý den,
     trochu mi naháníte hrůzu. Pokud na Mandlstein chodíte, navíc oběmi pro náš výlet uvažovanými trasami, tak si nejsem moc jist, čím vás mohu zaujmout a obohatit. Snad to dokáží další pozitivní účastníci výpravy…
     Hezký večer.
     Milan Koželuh

 3. Lucie 2 listopadu, 2012 10:13 am  Odpovědět

  děkuji,pokusím se tedy spojit s pí.F.hezký den! L.

 4. Lucie 1 listopadu, 2012 2:32 pm  Odpovědět

  Dobrý den,

  můžete mi sdělit,zda plánovaná vycházka dne 3.11. 2012 z T.Svinů je platná? děkuji Lucie

  • milan_kozeluh 1 listopadu, 2012 6:28 pm  Odpovědět

   Počasí je zatím nadějné, takže pokud se něco opravdu zásadního nestane, odjíždí autobus v 9.00 z Trhových Svinů. Obě plánované trasy jsou částečně podmočené, takže doporučuji dobré boty.
   Tedy, pokud správně rozumím tomu, že se hodláte zúčastnit…
   Těším se.
   Milan Koželuh

   • Lucie 2 listopadu, 2012 8:33 am  Odpovědět

    Děkuji za odpověď,uvažuji o účasti,ale nevyhovuje mi doprava busem z TS,mohla bych se dostavit po vlastní ose do výchozího bodu?
    Jinak děkuji za tyto Vaše stránky,dosti dlouho jsem na ně čekala….hezký den Lucie

    • milan_kozeluh 2 listopadu, 2012 9:57 am  Odpovědět

     V zásadě ano, organizaci má ale na starosti paní Floderová v Trhových Svinech a já nevím, jak řeší účastníky přistupující na trase nebo zcela se dopravující soukromě. Kolem 9.30 se potkáme v Benešově za novým mostem na silnici směr Pohorská Ves.
     Milan Koželuh

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *