Litoraly

Litoraly

autorská publikace
248 stran 200 x 130 mm, brožovaná.
1. vydání 2021 vlastním nákladem autora

V roce 2019 vycházely na autorových stránkách každý týden texty na pomezí fejetonů, esejí a povídek. Část z nich se týkala cestování, zážitků a postřehů z cizích zemí, ty zatím zůstaly nevydány, čtyřicet jich je v knize Litoraly. Některé texty jsou o aktuálních společenských tématech, jiné o zapomenutých fenoménech a osobnostech, další o autorových vzpomínkách a prožitcích, dva, bohužel smutné, jsou o Novohradských horách, a asi čtvrtina je naštěstí veselá.

Obsah
Litoraly, Statická funkce, Kanadská vesnice, Daň ze smrti, Horníčkovo čtení Homéra, Ztracený les, Voduška impala, Naivita lapačů kominíků, Niečo takého pekného, Dočasně mrtvý bůh, Reynkův kříž, Šedošedý svět daných kontur, Mycák za padesát, Kouzlo kamene v Dyji, Zkáza klauzury Kapelunk, O koliích a lidech, Dede, vnuk a lipka, Prastrýc František a intelektuálové, Zápaďák, A vy byste to uměl?, Morálka za pět korun, Od tříkolky ke
kombajnu, Jak jsem letěl letadlem, Nie sme taký, ako vyzeráme, Profesor Pavlíček a migmatit, Maruš zpomal, Idiocie blikajících přechodů, Polévka na kojení, Tradiční drůbeží špekáčky, Vzpomínka na jídlo, Autobusové štěstí Zapomenutý Hutka, Ozdoba recepce, Ňáká pí©ovina, Můj 17. listopad, Kdyby chtěli, Smutek nahých stromů, Velešínský advent, Vánoční mše v Pohoří, Poklad.

Cena: 280 Kč

Související obrázky:

Sdílejte: